Щоб бути справжнім учителем, потрібно любити те, що викладаєш, і тих, кому викладаєш.

четвер, 16 березня 2017 р.

Роздуми над таємницею Хреста

         10 ЦИТАТ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ У РОЗДУМАХ НАД ТАЄМНИЦЕЮ ХРЕСТА

Ми стоїмо безсилі, беззахисні та безпорадні перед лицем страждань. Хвороби, зневаги, суспільна несправедливість, а навіть банальне хамство, з яким стикаємося щодня, пробуджують широкий спектр емоцій — почуття образи, спротиву та бунту, болю, жалю та співчуття.
Ми мріємо про світ без страждань, без сліз та кривд, однак стражданням свого Сина Бог світ спасає. Святий Павло саме у цій таємниці вбачав «Божу могутність і Божу мудрість», а проповідування Христа Розп᾽ятого він учинив метою свого життя: «Коли юдеї вимагають знаків, а греки мудрості шукають, ми проповідуємо Христа розп’ятого: ганьбу для юдеїв, і глупоту для поган, а для тих, що покликані, — чи юдеїв, чи греків — Христа, Божу могутність і Божу мудрість». Пропонуємо кілька думок про Хрест, дуже сподіваємося, що вони допоможуть нам поглянути на цю дійсність інакше.
1. Усе нагадує пригадує нам про Хрест. Навіть ми самі створені на образ Хреста (св. Йоан Марія Віаней).
2. Хочеш стати великим святим? Проси Господа, аби послав тобі багато страждань. Полум’я Божественної любові ніколи не здійматиметься вище, ніж тоді, коли його живить дерево Хреста, яке Спаситель обрав у безмежному милосерді, щоб завершити свою жертву (св. Ігнатій Лойола).
3. У важкі хвилини я зосереджую свій погляд на Ісусовому Серці, яке у мовчанні страждає на Хресті; з палаючого вогнища Його Милосердного Серця спливають на мене сила та міць, що дозволяють продовжувати боротьбу (св. Фаустина).
4. Я — розп’ятий з Христом. Живу вже не я, а живе Христос у мені. А що живу тепер у тілі, то живу вірою в Божого Сина, який полюбив мене й видав себе за мене (Гал 2, 20).
хрест
5. Віковічний Бог у своїй мудрості передбачив хрест, що його сьогодні приносить тобі як дар свого Серця. Хрест, який Він посилає тобі, Він передбачив своїм мудрим оком; над ним замислювався Його божественний розум, він перевірений Його справедливістю; цей хрест зігрітий Його люблячою рукою, а також ретельно зважений, аби перевірити, чи не є він хоча б на дюйм задовгий або хоча б на унцію заважкий для тебе. Господь благословив його своїм Святим Ім’ям, намастив своєю благодаттю; він став запашним Його розрадою. Останній погляд на тебе і на твою відвагу, і Він посилає тобі хрест із Небес — особливий привіт, милостиню своєї милосердної любові! (св. Франциск Сальський).
6. Якщо шукаєш терпеливості, не знайдеш кращого прикладу, аніж Хрест. Велике терпіння об’явилося тут двома способами: Хтось терпеливо страждав на хресті; Хтось прийняв страждання, яких цілком міг уникнути, та не схотів. Христос зніс багато й чинив це дуже терпеливо, адже коли Він страждав, то не погрожував; Він, як вівця, що на заріз ведуть її, не розтулив уст своїх (св. Тома Аквінський).
7. І прикликавши народ разом із своїми учнями, сказав їм: «Коли хтось хоче йти за Мною, хай зречеться себе самого, візьме на себе хрест свій і йде слідом за Мною» (Mк 8, 34).
8. Ось «безглуздя» Хреста — він здатен перетворити наше страждання в акт любові стосовно Бога та акт милосердя стосовно наших ближніх (Бенедикт XVI).
9. Поза Хрестом нема іншої драбини, яка дозволила б нам дістатися Неба! (св. Роза з Ліми).
10. Бог бо так полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, а жив життям вічним. Бо не послав Бог у світ Сина світ засудити, лише ним світ спасти (Йн 3, 16‑17).

Немає коментарів:

Дописати коментар