18-20 лютого 2018 року минає чотири роки з того часу, коли Україна пережила криваві події – розстріли на Майдані. Ця річниця породжує в українців гіркі спогади про загиблих під час протестів. Сьогодні жителі Гримайлова зібралися у ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Пулюя , де проводилася музична композиція «А Сотня вже злітає в небеса…»,підготовлена учнями та вчителем музичного мистецтва Капелюх Галиною Іванівною, щоб у глибокій скорботі низько схилити голови перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні, які боролися за честь, правду і гідність та загинули за Україну.
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Пулюя селища Гримайлів
вівторок, 20 лютого 2018 р.
понеділок, 19 лютого 2018 р.
14 креативних кроків у Великому пості
Великий піст – це щось інтимне між Вами та Господом.
Важливо, щоб наш піст відбувався за принципом «менше для себе, більше для Христа і ближніх». Отож, усі постанови, покутні практики, утримання від їжі, захоплень та розваг – все має допомогти нам любити Бога та ближніх.
Пропонуємо почати з найпростішого:
- Знаходити час на молитвуХто з нас має багато вільного часу? Сьогодні усі, починаючи від школяра та закінчуючи пенсіонером, мають вдосталь обов’язків та справ. У той же час, кожен здатен приділити декілька хвилин на розмову з Богом в особистій молитві, на читання Святого Письма, для недільної Літургії.
- Приготувати сніданок ріднимБагатьом із нас вранці важко просинатися, тому не має часу для сніданку. Приготування страви потребує додаткового часу, а це, в свою чергу, вимагає швидшого пробудження. Піст – добра нагода, щоб позбавити себе додаткових хвилин сну, встати першим і приготувати сніданок для всієї сім’ї. Такий вчинок неабияк допоможе вашим рідним розпочати день з гарного настрою. Це – маленький крок, котрим можливо розпочати Великий піст у вашій сім’ї.
- Помити посуд методом «Невидимки»Непомітно підніміться з-за столу, швидко приберіть посуд і так само мовчки його помийте. Ваші рідні будуть здивовані таким сюрпризом. Неважливо, що це не ваша черга мити посуд, що ви забруднили найменше тарілок з усіх присутніх, пожертвуйте ці зусилля як «піст». Спробуйте подарувати ваш вільний час на добрі справи для інших.
- Ні фальшивому порядкуПоспішаючи, стаємо менш старанними у справах, які виконуємо. Ми прибираємо лише там де видно, знаючи, що є місця, котрі і надалі залишаться брудними і неохайними. Аналогічно трапляється і з нашим серцем. Тому у часі Великого посту подбаймо про глибинне прибирання душі.
- Оберігати навколишнє середовищеБезумовно неприємно розчавити жувальну гумку, ще гірше – відчистити її від взуття. Тож, не кидайте на землю папірці, пляшки та інше сміття. Ви можете виразити свою любов до інших, доглядаючи за навколишнім середовищем: вдома, у школі, в університеті, на роботі – скрізь, де ви можете це зробити. Це зусилля – найпростіший спосіб полегшити день іншої людини, в якій, пам’ятаймо, присутній Ісус.
- Припинити надсилання повідомлень, розмови та чат за кермом автомобіля
Це заборонено правилами дорожнього руху і безвідповідально щодо себе та інших. Не існує нагальних дзвінків, коли ви знаходитеся за кермом. Краще зупинити автомобіль і вирішити справи. А далі – сміливо продовжуйте рух!
- Не використовувати смайлики, щоб розповісти про свої почуттяЗамість того, щоб сказати «я тебе люблю», ми надсилаємо «сердечко». Замість того, щоб сказати «я – щасливий», надсилаємо смайлик. Не слід відмовлятися від переписки он-лайн, але все ж краще висловлювати власні почуття під час зустрічі, а не за допомогою зображень. Існують випадки, коли повідомлення – це гарна альтернатива для вирішення проблеми, але часто вони – просто канал, через котрий ми випускаємо пар, щоби не говорити відкрито про те, що є в нашому серці. Відкривайтесь на щиру зустріч з іншою людиною. Не потрібно ховатися за екраном. Великий піст – це час говорити з людиною, дивлячись їй в очі. Присвячуйте час своїм ближнім! Можливо, хтось справді потребує Вашої уваги і щирої розмови.
- Видалити зайві додатки з телефонуБагато говориться про надмірне використання смартфонів і про те, як вони змінюють нашу поведінку. Спробуйте уникати використання зайвих додатків на вашому телефоні. Очевидно є такі, які допомагають у роботі, навчанні. Проте багато з них – це лише розваги, котрі підштовхують до неробства та втечі у віртуальний світ, і найгірше – ізолюють від інших. Замість того, щоб відмовитися від певної їжі, краще звільнити себе від програм.
- Якщо Вам смакує десерт… купіть собі два.В ідеалі ви можете відмовитися від продуктів, що не є необхідними для повноцінного харчування, а служать лише для задоволення смаку. Але якщо вам потрібна певна «доза цукру» на день і ви плануєте купити собі якийсь десерт – купіть два. Один для себе, а другий – для ближнього. Подаруйте десерт тому, хто цього не очікує: колезі по роботі чи товаришу з котрим навчаєтесь, навіть незнайомцю, наприклад, водію автобуса. Це може бути хто завгодно!
- Взяти «прогулянку від брехні»Якщо ви помітили, що говорите неправду, спробуйте уникнути продовження розмови і прогуляйтесь. Це має бути прогулянка, наповнена не самокритикою, а роздумами про свої слова: чи це була несвідома брехня, чи спосіб навмисно уникнути правди. Пройдіться і подихайте свіжим повітрям – це дозволить робити справи чесно.
- Замінити критику мовчанкоюЯкщо ви з тих людей, котрі швидко відчувають та бачать, коли хтось чинить неправильно (навмисне або випадково), то в часі Великого посту намагайтеся зайняти позицію мовчання. Моліться за цих людей, а також за себе, щоб бачити власні хиби та працювати над саморозвитком.
- Проявити подвиг у супермаркеті Незадоволення роботою персоналу, довге очікування в черзі, непорозуміння між клієнтом та касиром… все це спричиняє дискомфорт та агресію. Яким чином повестися? Розпочати суперечку, зробити голосно зауваження чи висловити нарікання? Відповідь дуже проста – треба зупинитися і побачити іншу людину, котра прожила сьогодні найважчий день у своєму житті. І їй потрібна мовчазна підтримка, співчуття та добрий погляд, а не гостре зауваження.
- Розмовляти з Ісусом, як з найкращим ДругомНапевно, наші молитви перетворилися на списки прохань. У цьому немає нічого поганого, не відчувайте себе винними. Бог любить нас і завжди пропонує свою допомогу. Прийшов час подивитися на молитву, особливо у Великому пості, як на розмову з найкращим другом – Ісусом. Розкажіть Йому про власні тривоги та радощі, дозвольте Йому супроводжувати Вас у повсякденному житті.
- Піст – це не піар, а шлях до ГосподаЯк правило, витративши значні зусилля на певну справу, бажаємо поділитися своїм успіхом з іншими. Це є природним бажанням людини – похвалитися власними досягненнями. Проте, слід відмовитися від самореклами в часі посту. Христос нас вчить: «Коли ж ви постите, не будьте сумні, як лицеміри: бо вони виснажують своє обличчя, щоб було видно людям, мовляв, вони постять. Істинно кажу вам: Вони вже мають свою нагороду. Ти ж, коли постиш, намасти свою голову й умий своє обличчя, щоб не показати людям, що ти постиш, але Отцеві твоєму, що перебуває в тайні; і Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі» (Мт. 6, 16-18).
Пам’ятайте, що Ваш піст – це щось інтимне між Вами та Господом. Джерело: Aleteia
19 лютого 2018 року - початок Великого посту...
„Ти постиш, - каже Іван Золотоустий, - добре, але покажи мені це в своїх ділах. Не лише твій рот щоби постив, але й око й вухо, ноги і руки, всі члени тіла. Руки, щоб були чистими від несправедливого майна, ноги нехай постять так, щоб не ходили по недозволених забавах, очі нехай постять так, щоб не дивилися похітно і лакімно. І твої вуха нехай постять, а піст вуха є в тому, щоб ти не слухав очернення і брані, і злих поголосок. Із цього видно, що тільки той християнин правдиво і достойно постить, котрий не лише здержується від скромних страв, але й гріхів стережеться”.
Отже, час посту – це час покути, покаяння і навернення, духовного очищення, відновлення зв’язку любові з Богом. Все це має вартість, коли провадить до любові Бога і ближнього, відновлення єдності, спільноти з Богом і ближніми.
Другою важливою умовою доброго посту є прощення, примирення з ближніми. В ньому виявляється щирість нашої любові, зв’язку з Богом. Примирення з ближніми провадить душу до примирення з Богом. Таким чином осягаємо мету посту – відновлення спільноти, єдності з ближніми і з Богом.
Важка кривда, несправедлива образа створює в душі рану, біль, відразу - невидимий бар’єр до кривдника. Через непрощення образ ближнім людина робить шкоду сама собі. Бар’єр гніву позбавляє людину можливості користати з Божих ласк. Бо холодом гніву ніколи не можливо розтопити льоду образи. Прощення образ кривднику дозволяє позбутися цього внутрішнього бар’єру, який закриває доступ Божій ласці, Божому світлу до душі.
Історію життя не можливо змінити, повернути назад, але прощення допомагає нам змінити спосіб підходу, пережиття минулої неприємної події, образи – сприймати її більш спокійно, без болю, що не буде порушувати нашого душевного спокою.
Один філософ у старості написав дуже цікаві спогади зі свого життя. Він пише: „У молодості я молився: „Господи, дай мені силу, щоб я міг змінити світ”... Ставши дорослим чоловіком і зрозумівши, що пройшла половина життя, до мене дійшло, що я не змінив жодної душі. Тоді я почав молитися отак: „Господи, зроби так, щоб я міг змінити всіх тих, із ким спілкуюся, мою родину, друзів і тоді буду вдоволений”... Тепер я вже стара людина, дні мої полічені, починаю розуміти, яким я був не розумним... А тепер моя одна із молитов звучить так: „Господи, дай мені ласку, щоб я сам змінився!” Якщо би я просив Господа про це від самого початку, то не змарнував би свого життя”.
Зустріч із юністю!!!
Щороку школа гостинно відчиняє двері, запрошуючи випускників у рідні стіни на вечір-зустріч.
Порозсипала доля Вас по світу,
Як вітер листя восени,
Та спогади про край дитинства
Сьогодні Вас зібрали всіх сюди.
Як вітер листя восени,
Та спогади про край дитинства
Сьогодні Вас зібрали всіх сюди.
Семінар - практикум вчителів музичного мистецтва
16 лютого 2018 року на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Гадинківці (директор Білик Л.В.) відбувся районний семінар-практикум вчителів музичного мистецтва з теми «Комплексний підхід до формування компетентності вчителя музичного мистецтва в умовах реформування системи освіти».
Гостей зустріли учні музичним привітанням.
Поширювали свій досвід роботи учасники районного туру Всеукраїнського педагогічного конкурсу «Учитель року-2017» в номінації «Музичне мистецтво». Капелюх Г.І., вчитель ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Гримайлів, представляла особистий блог.
Гостей зустріли учні музичним привітанням.
Поширювали свій досвід роботи учасники районного туру Всеукраїнського педагогічного конкурсу «Учитель року-2017» в номінації «Музичне мистецтво». Капелюх Г.І., вчитель ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Гримайлів, представляла особистий блог.
четвер, 15 лютого 2018 р.
пʼятниця, 2 лютого 2018 р.
2 лютого - день народження Івана Пулюя
Сьогодні, 2 лютого 2018 р., Гримайлівщина зустріла провідних науковців-фізиків, які відвідали малу батьківщину Івана Пулюя з нагоди 173-ої річниці від дня його народження. Іван Пулюй – першовідкривач «Х»-променів, він, за словами професора Львівського університету Р. Гайди, «сягнув вершини європейської та світової слави».
Учні школи імені Пулюя гостинно зустріли провідних учених із Києва та Тернополя. У музеї Пулюя провели літературно-музичну композицію «Повернення із забуття».
Учні школи імені Пулюя гостинно зустріли провідних учених із Києва та Тернополя. У музеї Пулюя провели літературно-музичну композицію «Повернення із забуття».
Підписатися на:
Дописи (Atom)